PJWSTK
PJWSTK Warszawa Gdańsk Bytom PL EN RU

 

samorzad
biurokarier
absolwenci
inkubator
liceum
liceum plastyczne
acs
katedry
egzamin jlpt
centrum akredytacji
przetargi

Strona główna >> Wydarzenia

Student PJWSTK zwycięzcą konkursu „Aplikacje bez barier”

Jakub Rejnhard, student III roku informatyki, Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych zdobył pierwsze miejsce w konkursie „Aplikacje bez barier” organizowanym wspólnie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Jego praca pt. „Warsaw Enabled” zwyciężyła w kategorii koncepcja aplikacji.

Docelowo aplikacja powstanie w ramach pracy inżynierskiej (na specjalizacji Sieci Urządzeń Mobilnych) przygotowywanej przez laureata konkursu i przeznaczona będzie przede wszystkim dla mieszkańców Warszawy poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jej głównym celem będzie ułatwienie dostępu do miejsc typu centra handlowe, węzły przesiadkowe, stacje metra, czy turystyczne części Warszawy, osobom, które pierwszy raz odwiedzają dane miejsce.
 
Aplikacja będzie pozwalać m.in. na znalezienie najprostszej drogi z uwzględnieniem przejść podziemnych, wind i platform schodowych oraz umożliwi szybki dostęp do informacji na temat budynków przyjaznych osobom o obniżonej sprawności ruchomej. Dzięki połączeniu z serwerem użytkownicy, po zalogowaniu, będą mieli możliwość tworzenia, dodawania oraz edytowania informacji na temat miejsc przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, informacji o ewentualnych awariach (np. wind) lub innych utrudnieniach.

W ramach konkursu „Aplikacje bez barier” wybierane były najlepsze aplikacje mobilne dedykowane i dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Wyniki konkursu ogłoszone zostały podczas XVIII Wielkiej Gali Integracji, która odbyła się 28 listopada 2013 r. w Sali Kongresowej w Warszawie.

poczta dziekanat podania

 

 

kontakt

Adres
ul. Koszykowa 86,
02-008 Warszawa

tel. (+48) 022 58 44 500
fax. (+48) 022 58 44 501

e-mail: pjwstk@pjwstk.edu.pl

Skype: pjwstk_info

 

Biuro Rekrutacji
tel. (+48) 022 58 44 590

e-mail: rekrutacja@pjwstk.edu.pl

 

kontakty
dojazd
drukuj