PJWSTK
PJWSTK Warszawa Gdańsk Bytom PL EN RU

 

samorzad
biurokarier
absolwenci
inkubator
liceum
liceum plastyczne
acs
katedry
egzamin jlpt
centrum akredytacji
przetargi

Strona główna >> Wydarzenia

PJWSTK na Pikniku Naukowym Kopernika

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Naukowego Kopernika, który odbędzie się 15 czerwca na Stadionie Narodowym, godzina 11:00 – 20:00.
Nasza uczelnia przygotowała wiele atrakcji dla uczestników.

1. „Uchwyć obrazy życia – zbuduj własny obiektyw fotograficzny”
Czy wiesz, że stworzenie obiektywu nie jest trudne? Używając rurki pcv, taśmy izolacyjnej, kleju i szkła powiększającego można samodzielnie zbudować podstawowy model. Studenci Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych zapraszają na warsztaty fotograficzne. Uczestnicy zbudują własny obiektyw fotograficzny, sprawdzą jego działanie oraz nauczą się montażu do profesjonalnej lustrzanki cyfrowej. Każda osoba otrzyma zdjęcie wykonane przy użyciu własnego obiektywu oraz oczywiście sam obiektyw.
 
2.Czy można zobaczyć nieskończoność? – wystawa fraktali
Fraktale nie mają ścisłej definicji. To pasjonujące swym bogactwem i niezwykłymi właściwościami obiekty geometryczne. Są  w pewnym sensie nieskończonością. Wystawa fraktali przygotowana przez Krzysztofa Kalinowskiego, wykładowcę Wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych to autorska, choć „matematycznie nieprawidłowa” próba graficznego przedstawienia wizerunków nieskończoności. Kto zobaczy koniec i początek nieskończoności?

3. „Nadaj formę swoim myślom”
Jak powstaje masa plastyczna i co z niej można wykonać? Specjaliści mówią, że wszystko. Ograniczenia może stawiać tylko wyobraźnia oraz dobry smak;-) Goście poznają najprostsze sposoby powstawania mas plastycznych oraz technik rzeźbiarskich. Autorzy prac zabiorą swoje rzeźby do domu.

4. Życie w dawnej Japonii
Ceremonia parzenia herbaty (sadō) jest bogatą, całościową kulturą, jaka została wytworzona i trwa w Japonii od 14 wieku do dziś.  Nazwę sadō  tłumaczymy jako droga herbaty i jest rozumiana jako alegoria rozwoju człowieka. Miejsce i atmosfera ceremonii mają sprawiać wrażenie iluzorycznego świata i symbolizują oderwanie się od świata zewnętrznego
i codziennych spraw.  W czasie spotkania herbacianego, zwanego chakaiem, gospodarz podejmuje gości herbatą, przyrządzoną i podaną zgodnie z określoną formą, obejmującą także etykietę dla uczestników spotkania. Tej właśnie formy i etykiety nauczą się uczestnicy spotkania, tak by móc nad nimi zapanować i w przyszłości wykorzystywać.

5.  „ Iść w stronę światła”
Wszystko co się świeci przyciąga nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim dzieci. Grupa studentów Architektury Wnętrz poprowadzi ciekawe warsztaty z projektowania abażurów do lamp. Uczestnicy wyposażeni zostaną w podstawowe materiały potrzebne do przygotowania projektu oraz wykonania abażuru. Stworzą własne projekty oświetlenia.

 

 

poczta dziekanat podania

 

 

kontakt

Adres
ul. Koszykowa 86,
02-008 Warszawa

tel. (+48) 022 58 44 500
fax. (+48) 022 58 44 501

e-mail: pjwstk@pjwstk.edu.pl

Skype: pjwstk_info

 

Biuro Rekrutacji
tel. (+48) 022 58 44 590

e-mail: rekrutacja@pjwstk.edu.pl

 

kontakty
dojazd
drukuj