PJWSTK
PJWSTK Warszawa Gdańsk Bytom PL EN RU

 

samorzad
biurokarier
absolwenci
inkubator
liceum
liceum plastyczne
acs
katedry
egzamin jlpt
centrum akredytacji
przetargi

Strona główna >> Wydarzenia

Studenci PJWSTK zawalczą o miejsce w światowym finale Imagine Cup 2013

FunLab oraz APPengers to dwie drużyny z Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, które 3 i 4 kwietnia 2013 roku wezmą udział w krajowych finałach 11. edycji konkursu Imagine Cup 2013. Będą walczyć o reprezentowanie Polski w finałach światowych w Petersburgu.


Projekty przygotowane przez studentów Wydziału Informatyki PJWSTK znalazły się w gronie 5 najlepszych, w dwóch kategoriach – Games oraz Innovation.


Drużyna FunLab przygotowała grę „Little Physics” na Windows Phone. Ma ona na celu przybliżenie działania praw fizyki i zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. Gracz odkrywa je wprawiając w ruch kulkę i obserwując jej tor poruszania się. Musi zastosować nabytą wiedzę, żeby pokonać kolejne etapy i zdobyć jak największa liczbę atomów. 


Zespół APPengers (kategoria Innovations) opracował aplikację Commutesurf, skierowaną do pasażerów komunikacji miejskiej. Pozwala ona m.in. uniknąć czekania na niepunktualne pojazdy. Użytkownicy mogą nawzajem informować się, jakie warunki panują w danym pojeździe i na jego trasie. Aplikacja, oparta na technologii geolokalizacji, skierowana jest do odbiorców z całego świata.


Konkurs organizowany jest przez firmę Microsoft.

Więcej informacji na stronie: http://www.microsoft.com/pl-pl/student/imaginecup.aspx

poczta dziekanat podania

 

 

kontakt

Adres
ul. Koszykowa 86,
02-008 Warszawa

tel. (+48) 022 58 44 500
fax. (+48) 022 58 44 501

e-mail: pjwstk@pjwstk.edu.pl

Skype: pjwstk_info

 

Biuro Rekrutacji
tel. (+48) 022 58 44 590

e-mail: rekrutacja@pjwstk.edu.pl

 

kontakty
dojazd
drukuj