PJWSTK
PJWSTK Warszawa Gdańsk Bytom PL EN RU

 

samorzad
biurokarier
absolwenci
inkubator
liceum
liceum plastyczne
acs
katedry
egzamin jlpt
centrum akredytacji
przetargi

Strona główna >> Konferencje

Kultura 2.0 STATUS: obywatel

Narodowy Instytut Audiowizualny organizuje kolejną edycję wydarzenia Kultura 2.0. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 26–27 października w siedzibie NInA. Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych jest partnerem wydarzenia.
Podczas tegorocznej edycji festiwalu Kultura 2.0 w centrum uwagi stanie kulturowy wymiar tzw. „obywatela 2.0” oraz obywatelski wymiar kultury. Kim jest „obywatel 2.0”? Jego, czy jej tożsamość może być bliska większości z nas – uczestników kultury, życia społecznego, użytkowników mediów, odbiorców i współtwórców treści. Internet oraz dedykowane mu nowe narzędzia i funkcjonalności powodują nie tylko zmianę sposobu powstawania, dystrybucji i przetwarzania informacji, ale także modeli odbiorczo-twórczych kultury
i społecznych relacji.
W tym roku tematem przewodnim festiwalu Kultura 2.0 będzie partycypacyjny wymiar kultury powiązany
z rozwojem technologicznym i informacyjnym. Jak kultura zapośredniczona przez technologię może działać na rzecz obywatelskości? Jak społeczności mogą włączać się w tworzenie i twórcze przekształcenie swoich zasobów kulturowych? Jak obywatelskość sprawdza się w sztuce? Jakie prawo do treści kultury ma obywatel?
Festiwal kierowany jest do pracowników i odbiorców działań publicznych instytucji kultury (w tym domów kultury, muzeów i bibliotek), nauczycieli, organizacji pozarządowych, aktywistów i działaczy kulturalnych, artystów, a także teoretyków kultury, osób zainteresowanych rozwiązaniami interaktywnymi oraz przedstawicieli branży IT.
Udział w festiwalu jest bezpłatny, wymaga wyłącznie wcześniejszej rejestracji na stronie www.kultura20.pl. Publikacja pofestiwalowa zostanie wysłana w pierwszej kolejności do zapisanych osób, a następnie opublikowana na stronie Instytutu. Wybrane punkty programu będą transmitowane online na stronie www.nina.gov.pl. Całość festiwalu będzie rejestrowana, a dokumentacja udostępniona po festiwalu na stronie NInA.
Wszystkie festiwalowe wydarzenia pogrupowane są w 3 ścieżki tematyczne: Obywatel 2.0 w kulturze, Archiwa społeczne oraz Sztuka dla obywatelskości.
W programie znajduje się m.in.: gra miejska wokół Otwartych Zabytków, prezentacje polskich archiwów społecznych, warsztaty tworzenia audiodeskrypcji, edytowania haseł w Wikipedii, warsztaty dla seniorów z szukania i wykorzystywania archiwów online, gra w obiegi kultury, digitalizacja kaset VHS i magnetofonowych, seminaria o narzędziach internetowych, dzięki którym łatwiej włączać społeczności we współtworzenie projektów.
W ramach tegorocznej edycji festiwalu, powstał zwiastun, w którym pracownicy NInA zapraszają na tegoroczną „Kulturę 2.0 – STATUS: obywatel”:

 

poczta dziekanat podania

 

 

kontakt

Adres
ul. Koszykowa 86,
02-008 Warszawa

tel. (+48) 022 58 44 500
fax. (+48) 022 58 44 501

e-mail: pjwstk@pjwstk.edu.pl

Skype: pjwstk_info

 

Biuro Rekrutacji
tel. (+48) 022 58 44 590

e-mail: rekrutacja@pjwstk.edu.pl

 

kontakty
dojazd
drukuj