PJWSTK
PJWSTK Warszawa Gdańsk Bytom PL EN RU

 

samorzad
biurokarier
absolwenci
inkubator
liceum
liceum plastyczne
acs
katedry
egzamin jlpt
centrum akredytacji
przetargi

Strona główna >> Wydarzenia

„VoiceTra4U-M” – mobilna aplikacja głosowa do tłumaczenia języków obcych

Katedra Multimediów Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych wraz z jednostkami badawczymi z 23 krajów, opracowała mobilną aplikację głosową umożliwiającą automatyczne tłumaczenie mowy na mowę w 23 językach.
Aplikacja „VoiceTra4U-M” eksperymentalnie uruchomiona została dla iPhone’ów. Umożliwia ona tłumaczenie zarówno podczas rozmowy telefonicznej, jak i w trakcie bezpośredniego spotkania. Wystarczy uruchomić aplikację, wybrać język rozmówcy i wypowiedź po kilku sekundach jest automatycznie tłumaczona.
Aplikacja umożliwia równoczesną rozmowę w 23 językach 5 osobom. Komputerowy system tłumaczenia łączy się z serwerami U-STAR. Zainteresowane instytucje mogą korzystać z wypracowanych rozwiązań, podłączając swoje serwery tłumaczące do serwera U-STAR. Ogólnoświatowy test potrwa do końca marca 2013 roku.
Rozwiązanie wypracowane zostało przez Międzynarodowe Konsorcjum Badawcze „Universal Speech Translation Advanced Research Consortium” (U-STAR). Polskim konsorcjantem jest Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. Prace nad aplikacją prowadzone są od 2009 roku.
Więcej informacji na temat projektu: www.ustar-consortium.com

poczta dziekanat podania

 

 

kontakt

Adres
ul. Koszykowa 86,
02-008 Warszawa

tel. (+48) 022 58 44 500
fax. (+48) 022 58 44 501

e-mail: pjwstk@pjwstk.edu.pl

Skype: pjwstk_info

 

Biuro Rekrutacji
tel. (+48) 022 58 44 590

e-mail: rekrutacja@pjwstk.edu.pl

 

kontakty
dojazd
drukuj