PJWSTK
PJWSTK Warszawa Gdańsk Bytom PL EN RU

 

samorzad
biurokarier
absolwenci
inkubator
liceum
liceum plastyczne
acs
katedry
egzamin jlpt
centrum akredytacji
przetargi

Strona główna >> Konferencje

Human Motion Analysys

Zapraszamy przedstawicieli środowisk medycznych i branży rozrywkowej na bezpłatne warsztaty z zakresu komputerowej analizy ruchu.


Warsztaty odbędą się w dniu 8 maja 2012 r. w Polsko Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie ramach konferencji zamykającej trzyletni projekt System wraz z biblioteką modułów dla zaawansowanej analizy i interaktywnej syntezy ruchu postaci ludzkiej prowadzony przez Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych, Wydział Zamiejscowy Informatyki w Bytomiu.


Warsztaty będą prowadzone w formie interaktywnych zdalnych sesji pomiarowych. Do wyboru będą dwie ścieżki tematyczne: sesja medyczna oraz sesja artystyczna. Sesja medyczna dotyczy wielomodalnych pomiarów chodu. Sesja artystyczna obejmuje interaktywne przechwytywanie i prezentacje realistycznego ruchu postaci. Podczas sesji wybrani uczestnicy będą mogli pełnić rolę zdalnego reżysera sesji pomiarowej. Na podstawie przygotowanych scenariuszy reżyser będzie interaktywnie współuczestniczył w przebiegu sesji pomiarowej w laboratorium ruchu oddalonym o 300 km - Human Motion Lab przy Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Bytomiu. Cała interakcja będzie prezentowana na bieżąco pozostałym uczestnikom warsztatów z komentarzem osoby prowadzącej. Podczas sesji zostanie zaprezentowany pełen cykl interaktywnej zdalnej akwizycji ruchu od określenia wymagań przez wykonanie usługi do dostarczenia wyników klientowi. Na stanowisku w pojedynczej sesji trwającej około 1h zademonstrowany zostanie pełny cykl akwizycji, wizualizacji i analizy danych. W celu akwizycji danych ruchu nawiązane zostanie dwustronne multimedialne (głos, obraz) połączenie z HML w Bytomiu. Osoba na stanowisku w Warszawie będzie mogła kierować przebiegiem nagrania i jednocześnie obserwować jego realizację dzięki kamerze PTZ zainstalowanej w HML w Bytomiu. Do interakcji wykorzystany zostanie oddzielny monitor lub tablet. Ustawienia kamery będą interaktywnie modyfikowane przez osobę prowadzącą badania. Przetworzone dane zostaną wysłane do multimedialnej bazy danych, skąd po rejestracji i po pobraniu ich do oprogramowania klienckiego będą mogły być analizowane i przeglądane bezpośrednio na komputerze w trakcie warsztatów, a analizy zapisane i  wydrukowane.

 

Podczas warsztatów dostępne będzie również stanowisko komputerowe/kiosk z zainstalowanym oprogramowaniem EDR do interaktywnego przetwarzania danych wielomodalnych z wtyczkami. Osoba prowadząca zademonstruje możliwości oprogramowania wykorzystując dane ruchu stworzone w trakcie zdalnych sesji pomiarowych lub pochodzące z multimodalnej bazy danych projektu Human Motion. Oprogramowanie do interaktywnego przetwarzania danych wielomodalnych będzie szczególnie interesujące dla osób zajmujących się akwizycją i analizą ruchu i znających systemy VICON, BTS i inne zapisujące wyniki w formacie c3d. Osoby biegle znające oprogramowanie VICON będą mogły porównać funkcjonalności obydwu systemów.

 

Więcej: http://www.pjwstk.edu.pl/hma2012/

 

poczta dziekanat podania

 

 

kontakt

Adres
ul. Koszykowa 86,
02-008 Warszawa

tel. (+48) 022 58 44 500
fax. (+48) 022 58 44 501

e-mail: pjwstk@pjwstk.edu.pl

Skype: pjwstk_info

 

Biuro Rekrutacji
tel. (+48) 022 58 44 590

e-mail: rekrutacja@pjwstk.edu.pl

 

kontakty
dojazd
drukuj