PJWSTK
PJWSTK Warszawa Gdańsk Bytom PL EN RU

 

samorzad
biurokarier
absolwenci
inkubator
liceum
liceum plastyczne
acs
katedry
egzamin jlpt
centrum akredytacji
przetargi

Strona główna >> Konferencje

Kultura 2.0

Polsko-Japońska Wyższa Szkoła technik Komputerowych zaprasza na tegoroczną konferecję Kultura 2.0: Świadomi mediów która odbędzie się w dniach. 27-29 października 2011 r.

Miło nam poinformować, iż jestesmy partnerem merytorycznym tej konferencji!

 

Tegoroczna edycja konferencji odbywa się pod hasłem Kultura 2.0: Świadomi mediów i podejmuje temat edukacji medialnej. Narodowy Instytut Audiowizualny będzie gościł artystów, socjologów, animatorów kultury, nauczycieli, którzy wdrażają innowacyjne idee do edukacji formalnej i nieformalnej. Podzielą się oni swoimi doświadczeniami i pomysłami na perspektywę rozwoju edukacji medialnej. Liczne prezentacje projektów z całej Europy będą inspirować i praktycznie obrazować stan edukacji medialnej w Polsce i zagranicą. Celem konferencji jest również stworzenie przestrzeni do debaty na temat idei edukacji medialnej – jej zadań  i wyzwań, które stawia przed nią współczesny świat. Tegoroczna konferencja jest również elementem obchodów Światowego Dnia Dziedzictwa Audiowizualnego.
Kultura 2.0: Świadomi mediów jest pierwszą tak dużą międzynarodową konferencją w Polsce, która będzie dedykowana zagadnieniom edukacji medialnej oraz wykorzystaniu nowych technologii w szkolnictwie i edukacji.
Konferencji towarzyszy program artystyczny: koncert, performans, warsztaty interaktywne i instalacje artystyczne realizowane w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni POZIOMU 2.0. W ramach konferencji przewidziany jest również pokaz filmu „Offscreen” (reż. Christoffer Boe), który prezentowany był na międzynarodowych festiwalach, m.in. w Wenecji i Pusan. Zainauguruje on przegląd kina europejskiego EuroCine27. Po projekcji będzie miała miejsce dyskusja poruszająca temat „Czy kino może zabić? Na granicy realności”. Udział w niej wezmą dr Iwona Kurz z Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, dr Piotr Schollenberger z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ewa Opałka, doktorantka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Moderatorem dyskusji będzie filmoznawca Michał Chaciński.
Kultura 2.0, to projekt realizowany przez Narodowy Instytut Audiowizualny, cyklicznie od 2006r. Nawiązuje do powstania nowego obiegu kultury kształtowanego przez doświadczenie korzystania z mediów cyfrowych oraz przez możliwości, jakie media te oferują. Nowa wersja kultury to nowe praktyki, narzędzia, modele partycypacji i aktywność. Kultura 2.0 to także tytuł corocznej konferencji, podczas której poruszane są tematy
z pogranicza kultury i nowych technologii. Każda edycja spotkania poświęcona jest innym aspektom tego zagadnienia.  W grudniu 2006r. w Pałacu Kultury i Nauki odbyła się pierwsza konferencja z cyklu, zatytułowana „Kultura 2.0. Media – sztuka – dziedzictwo. Cyfrowy wymiar przyszłości”. W kwietniu 2007 r. we Wrocławiu, miała miejsce kolejna  - „Kultura 2.0. Przemiany kultury i twórczość w dobie mediów”. We wrześniu 2009r. w Sopocie odbyła się natomiast publiczna debata o przyszłości rynku mediów w Polsce po 2013r. – „Media 2.0 2013”. Zeszłoroczna konferencja  miała miejsce w siedzibie NInA i nosiła tytuł „Kultura 2.0. Kultura odnawialna”.
Konferencja Kultura 2.0: Świadomi Mediów odbędzie się w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego, przy ulicy Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie. Wstęp na konferencję oraz towarzyszące jej wydarzenia artystyczne jest wolny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację na stronie www.kultura20.pl.

poczta dziekanat podania

 

 

kontakt

Adres
ul. Koszykowa 86,
02-008 Warszawa

tel. (+48) 022 58 44 500
fax. (+48) 022 58 44 501

e-mail: pjwstk@pjwstk.edu.pl

Skype: pjwstk_info

 

Biuro Rekrutacji
tel. (+48) 022 58 44 590

e-mail: rekrutacja@pjwstk.edu.pl

 

kontakty
dojazd
drukuj