PJWSTK
PJWSTK Warszawa Gdańsk Bytom PL EN RU

 

samorzad
biurokarier
absolwenci
inkubator
liceum
liceum plastyczne
acs
katedry
egzamin jlpt
centrum akredytacji
przetargi

Strona główna >> Wydarzenia

XV Festiwal Nauki w PJWSTK


Zapraszamy do PJWSTK na warsztaty i spotkania odbywające się w ramach XV Festiwalu Nauki w Warszawie 24 września 2011 r.
Uczelnia przygotowała imprezy zarówno z informatyki, zarządzania jak i sztuki, humanistyki czy związanych z Krajem Kwitnącej Wiśni.

Zapraszamy na:

Społeczności rządzone przez maszyny: fantazja czy rzeczywistość?
/ Aula A1 bud. C
cykl: Wprowadzenie do informatyki społecznej
dr hab. A. Wierzbicki
godz. 10, 
Program spotkania:
1) Prezentacja filmu wprowadzającego w tematykę technologii Web2.0 i ich konsekwencji społecznych z punktu widzenia współczesnej antropologii kultury
2) Omówienie aktualnych wyników badań nad Wikipedią, największym zastosowaniem technologii Wiki
3) Wprowadzenie do mechanizmów automatycznego zarządzania i motywacji użytkowników systemu crowdsourcing
4) Wprowadzenie do technologii zarządzania zaufaniem obliczeniowym na przykładzie systemu reputacyjnego eBay oraz Allegro
5) Podsumowanie: czym jest informatyka społeczna?

Jak zrobić film animowany / Aula Główna
mgr P. Wojciechowski
godz. 10, (wiek od 15 lat)
Prezentacja przedstawia główne rodzaje i metody tworzenia filmów animowanych oraz wyjaśnia fundamentalne zasady ich tworzenia. Opowiada o wszystkich znanych rodzajach animacji, w tym:  poklatkowa (2d), stop-motion, timelapse, rotoskop, cgi oraz pokazuje wspólną zasadę która łączy je wszystkie.
Poznamy zmiany jakie zachodziły w procesie powstawania filmu animowanego od samego początku aż po czasy obecne z uwzględnieniem fundamentalnych założeń i zasad tworzenia animacji.
Prześledzimy proces powstawania filmu animowanego, zaczynając od pomysłu a kończąc na efektach specjalnych. Prezentacja wyjaśni m.in. czym jest storyboard, animatik, concept-art oraz opowie jak szkice postaci wpływają na listy dialogowe. Prezentacja zilustrowana jest filmami archiwalnymi oraz własnymi animowanymi produkcjami autora.

UDI: kuźnia innowacji / Sala 130
dr M. Maciejczak
godz. 10, (wiek od 5 lat) ZAPROSZENIA!
Koncepcja UDI jest kuźnią innowacji, w której na potrzeby firmy angażowani są sami konsumenci, opracowujący i doskonalący produkty i usługi, które później chcieliby kupować. Na warsztatach zaprosimy uczestników do pracy w takiej kuźni.

Sztuka Nowych Mediów / Sala 118
godz. 10,  (wiek od 5 lat)
Prezentacja prac dyplomowych studentów Wydziału Sztuki Nowych Mediów w PJWSTK.

Projektowanie – od pomysłu do realizacji / Aula 110 B
mgr K. Murlak
godz. 10:30, (wiek od 12 lat)
Ołówek, szklanka czy krzesło, na którym w tej chwili siedzisz – wszystkie te przedmioty zostały zaprojektowane. Ktoś zadecydował o ich kształcie, funkcji i materiałach, z których są wykonane. Od
kuchni o tym, na czym polega projektowanie.

Pokaz robotów / S-0
dr A. Szmigielski
godz. 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, (wiek od 3 lat)
Pokaz uczelnianych robotów stacjonarnych i mobilnych.

Roboty – androidy – cyborgi: wizje sztucznego człowieka we współczesnej popkulturze japońskiej / Aula 110 B
dr R. Siedliński
godz. 11, (wiek od 16 lat)
Odczyt będzie miał na celu zapoznanie słuchaczy z funkcjonowaniem i sposobami przedstawiania motywu sztucznego człowieka we współczesnej popkulturze japońskiej w oparciu o wybrane przykłady z filmów, mang oraz anime.

Zarządzanie sobą i swoją energią w czasie / Aula A1 bud. C
prof. dr hab. inż. A. M. Bernacki
godz. 11, (wiek od 18 lat)
Zaprezentowanie możliwości, a głównie zasadności zarządzania sobą w czasie z uwzględnieniem dbałości o zasoby energetyczne człowieka oraz dbałości o ich odnawialność i właściwy stan.

Ruchoma typografia / Sala 132
dr E. Satalecka
godz. 11, (wiek od 10 lat)
Wykład prezentujący przykłady ruchomej typografii połączony z warsztatem z tworzenia kompozycji typograficznej. Gry i zabawy typograficzne to interaktywne zabawy komputerowe wprowadzające podstawową wiedzę w dziedzinie typografii, uczą jak ją zapamiętać i jak stosować w praktycznej pracy z tekstem. Gry powstały jako rezultat współpracy zespołów studenckich:
a)    Lettris – Kamil Salem, Katarzyna Szklarska, Jolanta Żelazo, Katarzyna Chojnocka
b)    Błędy typograficzne – Maria Kamińska, Joanna Knycz, Jarek Jurkowski, Barbara Rzeszowska, Bartłomiej Lipka, Paulina Sajniak, Nadia Dobrowolska
c)    Ewolucja litery – Wiktor Bartman

Warsztaty japońskiego teatru Nō / Sala 130
dr J. Karpoluk
godz. 12, ZAPROSZENIA!
Nō to jeden z trzech, obok bunraku i kabuki, rodzajów japońskiego teatru klasycznego. Jest to teatr poetycki i muzyczny. Klasyczna forma teatru nō powstała w XV w. Zakres działań uczestników warsztatów obejmie naukę tańca (shimai) oraz śpiewu chóralnego.

Przestrzeń w architekturze Japonii: ujęcie historyczne i współczesność
/ Aula 110 B
mgr C. Piskorska
godz. 12, (wiek od 18 lat)
Czy architektura oddziela człowieka od natury, czy łączy? Jakie ma znaczenie stworzona przestrzeń? Zastanowimy się nad tym wspólnie, patrząc na architekturę i wnętrza w Japonii.

Akwizycja, analiza i synteza ruchu postaci ludzkiej / Aula Główna
Prof. dr. hab. K. Wojciechowski, mgr J. Stępień
godz. 12, (wiek od 16 lat)
Wykład poświęcony narzędziom do akwizycji, analizy i syntezy ruchu postaci ludzkiej, które pozwalają na precyzyjne określenie zasad ruchu. Rezultaty badań w tej dziedzinie mogą być wykorzystywane zarówno przez producentów gier (głównie tam gdzie wymagany jest realistyczny ruch postaci), jak i w medycynie, np. w procesie rehabilitacji.

Inteligentne metamateriały. Nowe trendy w technologii materiałowej
/Aula A1 bud. C
dr hab. R. Kotowski
godz. 12, (wiek od 12 lat)
Dzięki współczesnym technologiom odkrywane są m.in. nowe materiały (np. fulereny i grafen), konstruowane są także zupełnie nowe urządzenia pozwalające na ukrywanie obiektów (np. czapka niewidka). Ten wykład poświęcony jest spektakularnym osiągnięciom technologii materiałowej.

Liczby zespolone, kwaterniony i fraktale
/ Aula A1 bud. C
dr P. Tronczyk,
godz. 13, (wiek od 12 lat)
O podstawowych definicjach związanych z liczbami zespolonymi i ich interpretacją geometryczną. Przykłady fraktali wielowymiarowych uzyskanych dzięki zastosowaniu kwaternionów.

Filmowy portret miasta: Tokio / Aula 110 B
dr A. Pierzchała-Suska
godz. 14,
Filmowy portret miasta – Tokio. Opowieść o wędrówkach, włóczęgach po mieście inspirowana tekstami artystów, filozofów kultury, m.in. Baudelaire’a i Benjamina. Podstawę wykładu o obrazie współczesnego Tokio w zachodnich filmach stanowi analiza, m.in. „Tokio – Ga” Wima Wendersa, „Hanami - kwiat wiśni” Doris Dorrie oraz „Między słowami” Sofii Coppoli.

„Rashomon” A. Kurosawy. Wokół problemu narracji w filmie / Aula Główna
mgr A. Trwoga
godz. 14, (wiek od 17 lat)
„Rashomon” należy do największych osiągnięć kina światowego, między innymi ze względu na zastosowaną tu narrację. Na przykładzie filmu Kurosawy oraz na tle historii kina przedstawiony zostanie problem narratora niewiarygodnego.

Dodatkowe atrakcje:

stylizacja na gejszę
Jedzenie pałeczkami
Twoje imię po japońsku
Origami – sztuka składania papieru
Informatyczny kącik dla najmłodszych

stoisko restauracji japońska INABA- - - - - - - - - - -
Większość imprez jest dostępnych dla osób niepełnosprawnych.
Grupy powyżej 10 osób proszone są o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału w imprezie w Dziale Promocji i Rekrutacji PJWSTK na adres: promocja@pjwstk.edu.pl
UWAGA! Na imprezy z hasłem:  ZAPROSZENIA! oraz na Pokazy Robotów mamy ograniczoną liczbę miejsc, wówczas grupy powyżej 5 osób proszone są o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału w imprezie. Zaproszenia będą rozdawane na terenie Uczelni w dniu imprezy od godziny 9:50.


- - - - - - - - - - -

Szczegółowy program imprez XV Festiwalu Nauki znajduje się na stronie:  http://www.festiwalnauki.edu.pl/

poczta dziekanat podania

 

 

kontakt

Adres
ul. Koszykowa 86,
02-008 Warszawa

tel. (+48) 022 58 44 500
fax. (+48) 022 58 44 501

e-mail: pjwstk@pjwstk.edu.pl

Skype: pjwstk_info

 

Biuro Rekrutacji
tel. (+48) 022 58 44 590

e-mail: rekrutacja@pjwstk.edu.pl

 

kontakty
dojazd
drukuj