PJWSTK
PJWSTK Warszawa Gdańsk Bytom PL EN RU

 

samorzad
biurokarier
absolwenci
inkubator
liceum
liceum plastyczne
acs
katedry
egzamin jlpt
centrum akredytacji
przetargi

Strona główna >> Konferencje

Seminarium Katedry Systemów Inteligentnych - 17.01


Najbliższe seminarium Katedry SI odbędzie się w poniedziałek 17 stycznia o godz. 15:15 w sali 230. Przewidujemy dwa wystąpienia:

Karol Kozub: Priorytetyzacja linków w celu zwiększenia jakości stron ściąganych przez crawlera sieciowego
Crawler przeszukuje sieć ściągając strony na podstawie zbieranych z nich linków. Szacując jakość stron, do których kierują zebrane linki, można odwiedzać je w kolejności malejącej jakości, zwiększając w ten sposób średnią jakość ściąganych stron. Wykonywanie takich oszacowań nie jest jednak trywialne. Podczas prezentacji przedstawiona będzie próba opisania linków liczbowymi parametrami i wykorzystania algorytmów uczenia maszynowego do znalezienia funkcji liczącej na tego podstawie szacowaną jakość strony.
Krzysztof Wawer: Miary podobieństwa morfosyntaktycznego i semantycznego na przykładzie problemu klasyfikacji zaanotowanych fragmentów tesktów z wykorzystaniem algorytmu k-centroidów
Przybliżone zostaną zaadoptowane dla języka polskiego algorytmy wyliczania podobieństwa sematycznego, korzystające z ontologii WordNet.
Przedstawiony zostanie przykład ich zastosowania w problemie klasyfikacji krótkich tekstów. Omówione zostaną problemy i metody optymalizacji wykorzystywanego algorytmu k-centroidów.

Zapraszam pracowników, dyplomantów i studentów
prof. dr Witold Kosiński, kierownik Katedry SI

poczta dziekanat podania

 

 

kontakt

Adres
ul. Koszykowa 86,
02-008 Warszawa

tel. (+48) 022 58 44 500
fax. (+48) 022 58 44 501

e-mail: pjwstk@pjwstk.edu.pl

Skype: pjwstk_info

 

Biuro Rekrutacji
tel. (+48) 022 58 44 590

e-mail: rekrutacja@pjwstk.edu.pl

 

kontakty
dojazd
drukuj