PJWSTK
PJWSTK Warszawa Gdańsk Bytom PL EN RU

 

samorzad
biurokarier
absolwenci
inkubator
liceum
liceum plastyczne
acs
katedry
egzamin jlpt
centrum akredytacji
przetargi

Strona główna >> Wydarzenia

Spotkanie z Grzegorzem Jonkajtysem

Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się animacją i grafiką 3D, na spotkanie z Grzegorzem Jonkajtysem. Będzie to niepowtarzalna okazja spotkania się z jednym z najbardziej znanych i uznanych twórców animacji 3D w Polsce i nie tylko :)
 
Spotkanie odbędzie się w Auli Głównej bud. A PJWSTK w Warszawie,
 20 grudnia (poniedziałek) w godz 16.00-18.00

W programie:
pokaz filmu ARKA i Making of...
dyskusja, odpowiedzi na pytania publiczności
pokaz najnowszego filmu Grzegorza Jonkajtysa "3rd Letter"


Grzegorz Jonkajtys jest absolwentem Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, którą ukończył z dziekańskim wyróżnieniem w 1997 roku. W pracy zawodowej poświęcił się zagadnieniom komunikacji wizualnej przy pomocy nowych mediów (Internet, CD/DVD-ROM, krótkie formy animowane).  Do roku 2003 zatrudniony był w firmie Platige Image (www.platige.com), jednym z najlepszych studiów animacji komputerowej w Polsce. Od 7 lat pracuje W USA, początkowo  w  studio  Cafe FX (www.cafefx.com), gdzie zajmował  się realizacją cyfrowych efektów specjalnych na potrzeby pełnometrażowych produkcji fabularnych. Obecnie pracuje w Industrial Light & Magic ( www.ilm.com ) jako Senior Artist odpowiedzialny za produkcję efektów specjalnych na potrzeby filmu.  Pracował m.in. przy takich filmach jak: "Liga dżentelmenów", "Gothika", "Hellboy", "SinCity", "Labirynt Fauna", "Transformes: Zemsta upadłych" , "Terminator: Ocalenie", "Iron Man 2".

Grzegorz Jonkajtys poza pracą w największych studiach postprodukcyjnych zajmuje się reżyserią. Jego debiut - krótkometrażowy film animowany "Mantis" (2000),  zdobył wiele nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych. Kolejny film animowany - "Arka" zdobył min. główną nagrodę festiwalu Siggraph w  San Diego (2007) -  Best of Show Award. Najnowszy film  to "3rd Letter" (2010). Film ten nie był jeszcze pokazywany w Polsce, jest w tej chwili w obiegu festiwalowym (lista nagród na http://www.36stairsfilm.com/).

poczta dziekanat podania

 

 

kontakt

Adres
ul. Koszykowa 86,
02-008 Warszawa

tel. (+48) 022 58 44 500
fax. (+48) 022 58 44 501

e-mail: pjwstk@pjwstk.edu.pl

Skype: pjwstk_info

 

Biuro Rekrutacji
tel. (+48) 022 58 44 590

e-mail: rekrutacja@pjwstk.edu.pl

 

kontakty
dojazd
drukuj