PJWSTK
PJWSTK Warszawa Gdańsk Bytom PL EN RU

 

samorzad
biurokarier
absolwenci
inkubator
liceum
liceum plastyczne
acs
katedry
egzamin jlpt
centrum akredytacji
przetargi

Strona główna >> Wydarzenia

Joanna Engel z SNM nagrodzona w międzynarodowym konkursie

Joanna Engel, studenkta wydziału Sztuki Nowych Mediów przez 5 minut i 3 sekundy trzymała w napięciu międzynardowe jury II edycji Multimedialnego Szajna Festiwalu w Rzeszowie. Młoda artystka za utwór multimedialny "Głowotok" otrzymała III nagrodę ex equo z Katarzyną Łygońską za film "Histoire d'histerie". Wielkim walorem utworu Joanny Engel było wyraźne ale i delikatne połaczenie dwóch żywiołów: malarskiego i graficznego. W PJWSTK, konsultantem i doradcą Joanny Engel przyrealizacji nagrodzonego dzieła był profesor Daniel Szczechura.

Jury w składzie - Leszk Mądzik - przewodniczący, Karel Misek (Czechy), Krzysztof Motyka, Władysław Serwatowski, Stanislav Stankoci (Słowacja) przyznało pierwsza nagrodę w kategorii multimediów dla:
- Agata Prętka za "Dziękuję Ci, mamo";

- II nagrodę Wojciech Rusin (Polska/Hiszpania) za fil "Adventures In Modern Bathrooms".

Uznając bardzo wysoki poziom konkursu, 44 prace multimedialne zakwalifikowano do konkursu finałowego, - jury przyznało wyróżnienia honorowe dla Ilony Djoniziak z "Złotopszczołę", Hong Dong-Sik z Korei Południowej za "Discourse" i Andrzej Rutka za "Z wnętrza".

W kategorii grafiki komputerowej I nagrodę przyznano Jackowi Tylorowi za cykl prac "Szepty i krzyki", II nagrodę Joannie Janowskiej-Augustyn z "Lęk I", III nagrodę za plakat "Aid Stop Aids" otrzymał Fang Chen Chiny/USA. Wyróżnienia honorowe otrzymali: Lex Drewinski (Niemcy)  za cykl pięciu prac (1968-2008), Peter Kubik z Czech za "One Square Meter" i Agnieszka Mazek za "Jak to możliwe - How Is That Possible".

Oficjalne wręczenie nagród i otwarcie międzynarodowej wystawy nastąpi w Rzeszowie, w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej - 30.11.2010.

Pokaz prac nagrodzonych na II Multiedia Szajna Festiwalu odbędzie się w Polsko Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych, w grudniu 2010.

poczta dziekanat podania

 

 

kontakt

Adres
ul. Koszykowa 86,
02-008 Warszawa

tel. (+48) 022 58 44 500
fax. (+48) 022 58 44 501

e-mail: pjwstk@pjwstk.edu.pl

Skype: pjwstk_info

 

Biuro Rekrutacji
tel. (+48) 022 58 44 590

e-mail: rekrutacja@pjwstk.edu.pl

 

kontakty
dojazd
drukuj